zeliezovce.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Aktuálne spravodajstvo - Mesto Želiezovce

Aktuálne spravodajstvo

Rekonštrukcia priecestia odstaví dopravu na hlavnom ťahu v Prešove

PREŠOV 27. júla (WebNoviny.sk) – Uzávierku Levočskej ulice na hlavnom ťahu Prešovom si vyžiada rekonštrukcia železničného priecestia na trati Kysak - Plaveč, ktoré plánujú Železnice SR opravovať od soboty 19. do pondelka 21. augusta. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mesta Prešov Veronika Kmetóny-Gazdová, premávka na hlavnom ťahu v smere od Popradu na Vranov n/Topľou preto pôjde po obchádzkovej trase. Odporúčame:Železnice SR budú rekonštruovať deväť železničných priecestí, na týchto úsekoch očakávajme výluky Dôvodom je, že oprava priecestia si vyžaduje úplnú obojsmernú uzávierku cesty I/18 Levočská v trase Levočská - Duklianska v mieste železničného priecestia. Obchádzkové trasy preto obojsmerne povedú po miestnych komunikáciách Obrancov mieru – Požiarnická – Urbánkova. Ako doplnkové trasy budú v smere východ – západ vyznačené trasy Čapajevova – Komenského – Björnsonova – Čapajevova – Jazdecká a Nám. mieru - Sabinovská – Björnsonova – Čapajevova – Jazdecká. V opačnom smere ako doplnková bude slúžiť trasa Volgogradská – Mukačevská – Čapajevova – Björnsonova – Sabinovská. „Počas prác na železničnom priecestí bude v dotknutom úseku cesty usmernená automobilová doprava dočasným dopravným značením, aby bola v maximálnej miere zabezpečená plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky,“ uviedla Kmetóny-Gazdová. Dodala, že práce na oprave železničného priecestia sa v dňoch 14. až 16. augusta dotknú aj úseku Pavlovičovo námestie, obchádzka povedie po priľahlých komunikáciách. Viac k témam: dopravné obmedzenia, Prešov, Železnice Slovenskej republikyZdroj: Webnoviny.sk - Rekonštrukcia priecestia odstaví dopravu na hlavnom ťahu v Prešove © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Rekonštrukcia priecestia odstaví dopravu na hlavnom ťahu v Prešove

Vedcom sa podarilo upraviť gény z ľudského embrya, môže to odstrániť vrodené choroby

PORTLAND 27. júla (WebNoviny.sk) - Vedci v Spojených štátoch amerických po prvý raz upravili gény z ľudského embrya. Tento kontroverzný čin môže jedného dňa prispieť k tomu, aby deti prišli na svet bez vrodených chorôb. Podľa magazínu MIT Technology Review sa embryá nemohli vyvíjať viac ako pár dní a neboli určené k ďalšiemu vývoju v maternici. Zástupcovia Oregon Health Science University potvrdili, že tento úspech sa podaril na ich pôde a výsledok zverejnia čoskoro. Vedci údajne použili technológiu nazývanú CRISPR, ktorá umožňuje zmeniť časť DNA. Podobný zákrok sa podarilo predtým uskutočniť len v Číne. Viac k témam: USA, Veda a technikaZdroj: Webnoviny.sk - Vedcom sa podarilo upraviť gény z ľudského embrya, môže to odstrániť vrodené choroby © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Vedcom sa podarilo upraviť gény z ľudského embrya, môže to odstrániť vrodené choroby

Dolár posilnil oproti jenu aj voči euru

NEW YORK 27. júla (WebNoviny.sk) - Dolár vo štvrtok posilnil. Americký Federálny rezervný systém (Fed) síce na svojom zasadaní, ktoré sa skončilo v stredu, ponechal úrokové sadzby na nezmenenej úrovni, ale signalizoval, že sa blíži k postupnej redukcii portfólia dlhopisov, ktoré má vo svojej bilancii. Oproti japonskému jenu dolár stúpol na 111,34 JPY/USD z úrovne 111,30 JPY/USD. Spoločná európska mena voči doláru oslabila na 1,1701 USD/EUR z hodnoty 1,1725 USD/EUR. Viac k témam: dolár, euro, jenZdroj: Webnoviny.sk - Dolár posilnil oproti jenu aj voči euru © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Dolár posilnil oproti jenu aj voči euru

Syn Patricka Kluiverta už má prvú zmluvu, získal ju ako 9-ročný

AMSTERDAM 27. júla (WebNoviny.sk) - Deväťročný syn bývalého futbalového reprezentanta Holandska Patricka Kluiverta a americký športový gigant Nike uzatvorili 5-ročný kontrakt. Najmladší z futbalového klanu Kluivertovcov, ktorý hráva v jednom z mládežnickych tímov Paríža Saint Germain, sa tým pochválil na sociálnej sieti instagram. "Som veľmi hrdý, že mám túto prvú zmluvu," napísal 9-ročný Shane Kluivert. Okrem talentu na futbal je nadpriemerne zručný aj na sociálnych sieťach, na instagrame ho sleduje 125 000 fanúšikov, nielen ako kope do lopty, ale napríklad aj ako varí. Informuje o tom aj portál ORF. Odporúčame:Video: Futbalisti Interu Miláno aj s Milanom Škriniarom zdolali Bayern Mníchov Jeho otec Patrick Kluivert (41) bol až do tohto leta technickým riaditeľom práve v parížskom veľkoklube, ktorý v ostatnej edícii Ligy majstrov v osemfinále nestačil na FC Barcelona po divokých výsledkoch (4:0 doma, 1:6 vonku). Patrick Kluivert je víťaz Ligy majstrov v drese Ajaxu Amsterdam zo sezóny 1994/1995 aj člen tímu Holandska na MS 1998 vo Francúzsku, ktorý sa dostal až do semifinále a v súboji o bronzové medaily podľahol Chorvátsku. Ako asistent trénera bol bývalý skvelý útočník pri holandskom bronze na MS 2016 v Brazílii. Patrick Kluivert má aj ďalších troch synov ešte z prvého manželstva. V jeho šľapajach kráča najmä 18-ročný Justin, ktorý je útočníkom v juniorskej akadémii Ajaxu a snaží sa dostať či vrátiť späť do prvého tímu. Pred vyše rokom už absolvoval premiéru v Eredivisie a v drese slávneho amsterdamského klubu si už pripísal dva góly. Viac k témam: futbal, Patrick KluivertZdroj: Webnoviny.sk - Syn Patricka Kluiverta už má prvú zmluvu, získal ju ako 9-ročný © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Syn Patricka Kluiverta už má prvú zmluvu, získal ju ako 9-ročný

Slovenské univerzity a výskumné pracoviská získajú takmer 67 miliónov eur

BRATISLAVA 27. júla (WebNoviny.sk) - Prostredníctvom uzavretej výzvy na podporu Priemyselných výskumno-vývojových centier (PVVC) získala najviac finančných prostriedkov Žilinská univerzita v Žiline (14,8 milióna eur), Technická univerzita v Košiciach (TUKE – takmer 14 miliónov eur) a Slovenská technická univerzita v Bratislave (STU – 12,6 miliónov eur). Vo výzve boli žiadateľmi výhradne subjekty podnikateľského sektora a slovenské verejné univerzity, vrátane výskumných, a odborné pracoviská Slovenskej akadémie vied (SAV) vďaka nej získajú takmer 67 miliónov eur. Vo forme partnerstva súkromného a vedecko-výskumného sa zapojili do takmer 60 projektov. Tie sa špecializujú na materiálový výskum a nanotechnológie, informačno-komunikačné technológie, biotechnológie a biomedicínu, pôdohospodárstvo a životné prostredie či udržateľnú energetiku. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa ministerstva školstva Ivana Skokanová. Odporúčame:Plavčan si dal preveriť čerpanie peňazí z eurofondov. O rezignácii neuvažuje Žilinská univerzita, Technická univerzita v Košiciach a Slovenská technická univerzita v Bratislave sa ako partneri budú podieľať na jednotlivých projektoch spolu až 38-krát. Z toho 18 účastí pripadlo na STU v Bratislave, 11 na TUKE a deväť na Žilinskú univerzitu. Jednotlivé vedecko-výskumné pracoviská sú zároveň spolugarantom kvality podporených projektov, keďže zodpovedajú za ich výskumnú časť. Pri uzatváraní partnerstiev a podpise partnerských zmlúv si na základe svojich skúseností s participáciou vo výskumných projektoch, vrátane medzinárodných, vedeli spoľahlivo vyhodnotiť, do akej miery je podnikateľský subjekt, s ktorým sa zaväzujú k spolupráci, schopný preniesť výsledky ich výskumu do praxe. Dôležitým zámerom Operačného programu Výskum a inovácie (OP VaI) v podobe, ako ho schválila Európska komisia, je podpora výskumu, ktorého poznatky sú priamo uplatniteľné v praxi. Nevyhnutnosťou je podpora efektívnej spolupráce medzi podnikateľským a vedecko-výskumným sektorom, ktorej očakávaným výsledkom by mala byť aj ďalšia stimulácia, tentokrát súkromných investícií. Viac k témam: Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, SAV Slovenská akadémia vied, slovenské univerzity, výskumZdroj: Webnoviny.sk - Slovenské univerzity a výskumné pracoviská získajú takmer 67 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Slovenské univerzity a výskumné pracoviská získajú takmer 67 miliónov eur

Video: Futbalisti Interu Miláno aj s Milanom Škriniarom zdolali Bayern Mníchov

SINGAPUR 27. júla (WebNoviny.sk) - Futbalisti talianskeho Interu Miláno zvíťazili v zápase Medzinárodného pohára majstrov 2017 nad nemeckým klubom FC Bayern Mníchov 2:0, o oba góly víťazov sa postaral útočník Éder v úvodnej polhodine hry. Za Inter hral na stopérskom poste slovenský reprezentant Milan Škriniar do 90. min, keď ho vystriedal Andrea Ranocchia. Medzinárodný pohár majstrov 2017 Bayern Mníchov (Nem.) - Inter Miláno (Tal.) 0:2 (0:2) Góly: 9. a 30. Éder Milan Škriniar (Inter) hral do 90. min. Viac k témam: FC Bayern Mníchov, futbal, Inter Miláno, Milan ŠkriniarZdroj: Webnoviny.sk - Video: Futbalisti Interu Miláno aj s Milanom Škriniarom zdolali Bayern Mníchov © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Video: Futbalisti Interu Miláno aj s Milanom Škriniarom zdolali Bayern Mníchov

Fínsko oslavuje sté výročie nezávislosti, na návštevu prišiel ruský prezident Putin

HELSINKI 27. júla (WebNoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin pricestoval na návštevu Fínska pri príležitosti osláv stého výročia nezávislosti. Na stretnutí v meste Savonlinna neďaleko hraníc s Ruskom majú Putin a fínsky prezident Sauli Niinistö diskutovať o bilaterálnych vzťahoch a medzinárodných otázkach. Neskôr majú v pláne plavbu parnou loďou po jazere Saimaa k hradu Olavinlinna, kde sa im predstaví moskovské Veľké divadlo s Čajkovského operou Iolanta. Predstavenie je súčasnou každoročného festivalu opery v Savonlinne. Fínsko, ktoré zdieľa s Ruskom 1400 kilometrov dlhú hranicu, bolo 700 rokov súčasťou Švédska. K Rusku ho pričlenili v roku 1809 po tom, ako Švédi prehrali vojnu s Rusmi. Fínsko vyhlásilo nezávislosť v roku 1917 po vypuknutí Ruskej revolúcie. Viac k témam: Fínsko, Sauli Niinistö, Vladimir PutinZdroj: Webnoviny.sk - Fínsko oslavuje sté výročie nezávislosti, na návštevu prišiel ruský prezident Putin © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Fínsko oslavuje sté výročie nezávislosti, na návštevu prišiel ruský prezident Putin

Irán úspešne vyslal raketu do vesmíru, dokáže vyniesť 250 kilogramový satelit

TEHERÁN 27. júla (WebNoviny.sk) - Irán vo štvrtok úspešne vyslal do vesmíru raketu, informovala o tom štátna televízia. Raketa Simorgh dokáže vyniesť do vesmíru satelit s hmotnosťou 250 kilogramov. O úspešnej misii informuje aj webstránka YJC.ir pridružená k iránskej štátnej televízii. Spojené štáty americké kritizujú Irán pre testy balistických striel, ktoré im umožňuje dohoda so svetovými veľmocami z roku 2015. USA a ich spojenci sa tiež obávajú, že rovnaké technológie, ktoré Irán používa pri vesmírnych raketách, môže využiť aj pri výrobe striel dlhého doletu. Viac k témam: Irán, rakety, vesmírZdroj: Webnoviny.sk - Irán úspešne vyslal raketu do vesmíru, dokáže vyniesť 250 kilogramový satelit © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Irán úspešne vyslal raketu do vesmíru, dokáže vyniesť 250 kilogramový satelit

Norbert Gombos nestačil v osemfinále v Gstaade na Fogniniho

GSTAAD 27. júla (WebNoviny.sk) - Slovenský tenista Norbert Gombos prehral za 100 minút 6:1, 4:6, 3:6 s favorizovaným Talianom Fabiom Fogninim nasadeným ako štvrtým vo štvrtkovom zápase osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji J. Safra Sarasin Swiss Open vo švajčiarskom Gstaade (dotácia 540 310 eur, antuka vonku). Bol to jeho premiérový vzájomný súboj s 30-ročným 31. mužom singlového renkingu. Dvadsaťšesťročný galantský rodák Gombos zatiaľ iba raz bol vo štvrťfinále na hlavnej profesionálnej úrovni ATP World Tour. Podarilo sa mu to vo februári na tvrdom povrchu v hale vo francúzskom Marseille, kde prekonal Rusa Jevgenija Donského a domáceho Nicolasa Mahuta a v najlepšej osmičke nestačil na Austrálčana Nicka Kyrgiosa (3:6, 3:6). Odporúčame:Skvelý Lacko suverénne do štvrťfinále dvojhry v Atlante, jeho súperom bude Isner Práve na predmetnom podujatí dosiahol na piaty pokus svoj premiérový zápasový úspech v hlavnej súťaži dvojhry nad úrovňou ATP Challenger Tour či ITF Futures a napokon sa hneď prebojoval aj o kolo ďalej. Zverenec Ladislava Simona v rámci programu NTC Gombos figuruje na svojom rekordnom 87. mieste vo svetovom rebríčku, druhý týždeň v kariére je národnou jednotkou. V online prepočte sa teraz nachádza na 83. priečke. Dvojhra - 2. kolo (osemfinále): Fabio Fognini (Tal.-4) - Norbert Gombos (SR) 1:6, 6:4, 6:3 za 100 minút Viac k témam: Norbert Gombos, tenisZdroj: Webnoviny.sk - Norbert Gombos nestačil v osemfinále v Gstaade na Fogniniho © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Norbert Gombos nestačil v osemfinále v Gstaade na Fogniniho

Francúzsky prezident chce zriadiť v Líbyi strediská pre utečencov, niektorých to má zastaviť

PARÍŽ 27. júla (WebNoviny.sk) - Francúzsko oznámilo, že plánuje zriadiť v Líbyi takzvané "hotspoty", teda strediská pre vybavovanie azylových žiadostí migrantov smerujúcich do Európy. Podľa prezidenta Emmanuela Macrona by mal tento krok zastaviť ľudí, ktorí nemajú nárok na azyl, pred podniknutím riskantnej cesty na starý kontinent. Podľa jeho slov sa v súčasnosti v táboroch v Líbyi nachádza 800-tisíc až milión osôb dúfajúcich v lepší život v Európe. Ako však Macron poznamenal, mnohí z nich na azyl nemajú nárok. Francúzsky líder zdôraznil, že utečenci destabilizujú Líbyu a Európu tým, že podporujú pašovanie ľudí, čo zas vedie k financovaniu terorizmu. Strediská by mali byť podľa jeho slov pripravené už "toto leto", uvádza spravodajská stanica BBC. Odporúčame:Európa môže čeliť zvýšenému prílevu migrantov z Líbye Macron už začiatkom týždňa pri Paríži rokoval s dvoma hlavnými líbyjskými lídrami, ktorí podpísali plán zameraný na obnovenie stability v nepokojnej africkej krajine. Dohodli sa na spolupráci s cieľom zorganizovať prezidentské a parlamentné voľby a zaviazali sa tiež spoločne bojovať proti terorizmu a pašeráctvu. Líbya, ktorá je rozdelená medzi konkurenčné vlády a množstvo milícií, je živnou pôdou pre militantov z Islamského štátu, ako aj pašerákov migrantov usilujúcich sa dostať do Európy. Africká krajina upadla do chaosu po občianskej vojne v roku 2011, počas ktorej zahynul tamojší diktátor Muammar Kaddáfí. Viac k témam: Emmanuel Macron, Francúzsko, utečenciZdroj: Webnoviny.sk - Francúzsky prezident chce zriadiť v Líbyi strediská pre utečencov, niektorých to má zastaviť © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Francúzsky prezident chce zriadiť v Líbyi strediská pre utečencov, niektorých to má zastaviť

Princ William končí s povolaním pilota vrtuľníka, môže prevziať úlohy kráľovskej rodiny

LONDÝN 27. júla (WebNoviny.sk) - Britský princ William dnes končí s povolaním pilota vrtuľníka leteckej záchrannej služby East Anglia Air Ambulance. Ako oznámil Kensingtonský palác, vojvoda z Cambridgea si odpracuje nočnú zmenu a zúčastní sa na stretnutí s denným tímom. Okrem toho sa tiež vyfotí so svojimi kolegami vo vrtuľníku, ktorý uplynulé dva roky pilotoval. Tridsaťpäťročný vnuk kráľovnej Alžbety II. pôsobil v East Anglia Air Ambulance od marca 2015. O tom, že prestane pracovať ako pilot vrtuľníka leteckej záchrannej služby, informoval Kensingtonský palác v januári. Princ William tak bude môcť prevziať viac úloh prislúchajúcich kráľovskej rodine. Okrem toho tiež s manželkou Kate a deťmi Georgeom a Charlotte bude tráviť viac času v Londýne, kde bude štvorročný princ navštevovať škôlku, a menej času vo svojom vidieckom dome v Norfolku. Informácie pochádzajú z agentúry AP, webstránky people.com a archívu agentúry SITA. Viac k témam: Princ William, Veľká BritániaZdroj: Webnoviny.sk - Princ William končí s povolaním pilota vrtuľníka, môže prevziať úlohy kráľovskej rodiny © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Princ William končí s povolaním pilota vrtuľníka, môže prevziať úlohy kráľovskej rodiny

Andrej Martin postúpil v Prahe do štvrťfinále, čaká ho sedmička podujatia

PRAHA 27. júla (WebNoviny.sk) - Slovenský tenista Andrej Martin nasadený ako štvrtý zvíťazil za 128 minút 7:5, 2:6, 6:4 nad Nemcom Jeremym Jahnom vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Advantage Cars Prague Open by Zenova v Prahe (dotácia 43 000 eur, antuka vonku). V piatok bude Martin vo štvrťfinále hrať s nemeckou sedmičkou podujatia Tobiasom Kamkem. Odporúčame:Skvelý Lacko suverénne do štvrťfinále dvojhry v Atlante, jeho súperom bude Isner Dvojhra - 2. kolo (osemfinále): Andrej Martin (SR-4) - Jeremy Jahn (Nem.) 7:5, 2:6, 6:4 za 128 minút Viac k témam: Andrej Martin, tenisZdroj: Webnoviny.sk - Andrej Martin postúpil v Prahe do štvrťfinále, čaká ho sedmička podujatia © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Andrej Martin postúpil v Prahe do štvrťfinále, čaká ho sedmička podujatia

Žena na Honde prešla do protismeru, zrážku s nákladiakom neprežila

BRATISLAVA 27. júla (WebNoviny.sk) - Pri vážnej dopravnej nehode zomrela 44-ročná žena. Ako informoval agentúru SITA trenčiansky policajný hovorca Pavol Kudlička, na ceste I/61 za obcou Plevník Drieňové (okres Považská Bystrica) v smere na Žilinu sa zrazilo osobné auto Honda Jazz s nákladným autom značky Man. Odporúčame:Vodič sa vyhol čelnej zrážke strhnutím auta na krajnicu, polícia hľadá svedkov Vodička z doposiaľ nezistených príčin prešla do protismeru, kde sa zrazila s protiidúcim nákladným autom. Žena pri dopravnej nehode utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla. Vodič nákladného auta pri dopravnej nehode neutrpel žiadne zranenia. Viac k témam: nehodaZdroj: Webnoviny.sk - Žena na Honde prešla do protismeru, zrážku s nákladiakom neprežila © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Žena na Honde prešla do protismeru, zrážku s nákladiakom neprežila

Poisťovňa MetLife vykázala v roku 2016 čistý zisk 17, 2 milióna eur

Poisťovňa MetLife v minulom roku dosiahla na Slovensku podľa auditovaných výsledkov čistý zisk 17,261 milióna eur. Hrubý zisk predstavoval viac ako 22,4 milióna eur. Bratislava, 27.6.2017 ( WBN/PR ) - Poisťovňa MetLife pôsobí na Slovensku už 22 rokov. Licencia Národnou bankou Slovenska jej bola udelená koncom septembra 1995 a spoločnosť vyrástla doslova na „zelenej lúke“. Vtedy bola známa ako Amslico alebo Prvá americko-slovenská poisťovňa a stala sa synonymom finančnej istoty s konzervatívnym prístupom k financiám, ktoré jej zverili klienti. Spoločnosť za spomínané 22-ročné obdobie pôsobenia na Slovensku ani raz nevykázala stratu. Technické rezervy, ktoré slúžia na krytie záväzkov do budúcnosti, predstavovali v uvedenom období 607,918 milióna eur. Poisťovňa ku koncu decembra minulého roka vykazovala aktíva vo výške 831,016 milióna eur. Jej vlastné imanie tvorilo 138,396 milióna eur. MetLife, Inc. (NYSE: MET) je prostredníctvom svojich pridružených spoločností a pobočiek („MetLife“) jednou z najväčších životných poisťovní na svete. Bola založená v roku 1868. MetLife je globálnym poskytovateľom životného poistenia, dôchodkového zabezpečenia, poistných produktov pre zamestnancov a správy aktív. Svoje služby poskytuje asi 100 miliónom klientov. MetLife má svoje operácie v takmer 50 krajinách a má vedúce postavenie v Japonsku, Latinskej Amerike, Ázii, Európe a na Strednom východe. Pre viac informácií navštívte www.metlife.com. MetLife úspešne pôsobí na Slovensku od roku 1995. Spoločnosť poskytuje široké spektrum produktov životného a úrazového poistenia. Spoločnosť sa stala synonymom finančnej istoty a profesionalizmu. www.metlife.sk Viac k témam: MetLife, pisťovňa MetLife, ziskZdroj: Webnoviny.sk - Poisťovňa MetLife vykázala v roku 2016 čistý zisk 17, 2 milióna eur © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Poisťovňa MetLife vykázala v roku 2016 čistý zisk 17, 2 milióna eur

Video: Kristýna Plíšková strčila prsty do ventilátora, musela skrečovať zápas

NAN-ČCHANG 27. júla (WebNoviny.sk) - Na tenisových turnajoch sa bežne stáva, že hráči - väčšinou pre zdravotné problémy - predčasne odstúpia zo stretnutí. Vo štvrtok sa však Češka Kristýna Plíšková postarala o poriadne kurióznu situáciu. Nasadená trojka na turnaji WTA International JiangXi Open v čínskom Nan-čchangu v osemfinálovom 2. kole viedla nad Japonkou Nao Hibinovou v prvom sete 3:0, no počas pauzy sa zranila vložením prstov ľavej ruky do veľkého ventilátora. Českej tenistke nepomohlo ani ošetrenie a musela duel skrečovať. Kristyna Pliskova has retired due to a hand injury. Nao Hibino reaches @JiangxiOpen Quarterfinals! pic.twitter.com/srqWZrIFpZ — WTA (@WTA) 27. júla 2017 Informácie priniesol twitter WTA aj s príslušným videom. Viac k témam: Kristýna Plíšková, tenisZdroj: Webnoviny.sk - Video: Kristýna Plíšková strčila prsty do ventilátora, musela skrečovať zápas © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Video: Kristýna Plíšková strčila prsty do ventilátora, musela skrečovať zápas

Marek Hamšík oslavuje 30. narodeniny, prvé futbalové kroky urobil v klube Jupie Podlavice

BRATISLAVA 27. júla (WebNoviny.sk) - Líder slovenskej futbalovej reprezentácie a kapitán popredného talianskeho klubu SSC Neapol Marek Hamšík vo štvrtok oslavuje svoje 30. narodeniny. Hamšík sa narodil 27. júla 1987 v Banskej Bystrici. Prvé futbalové kroky urobil v klube Jupie Podlavice. V roku 2002 sa talentovaný stredopoliar upísal ŠK Slovan Bratislava, odkiaľ o dva roky neskôr zamieril do talianskej Brescie. Od roku 2007 je hráčom SSC Neapol. Z historického pohľadu sa Hamšík vo svojom dlhoročnom pôsobisku blíži k streleckému piedestálu: odohral 452 zápasov a na konte má 113 gólov, teda len o dva menej než legendárny Argentínčan Diego Maradona. V drese slovenskej reprezentácie Hamšík odohral 97 stretnutí a strelil 21 gólov, približuje sa k rekordným zápisom Miroslava Karhana (107 štartov) a Róberta Vitteka (23 gólov). Zúčastnil sa na MS 2010 v Juhoafrickej republike a aj ME 2016 vo Francúzsku. Je šesťnásobným a úradujúcim víťazom ankety o najlepšieho futbalistu Slovenska, nepretržite kraľuje od roku 2013. Vedno s manželkou Martinou vychovávajú troch potomkov - synov Christiana a Lucasa a dcéru Melissu. Profil - Marek Hamšík: Dátum narodenia: 27. júla 1987 (30 rokov) Miesto narodenia: Banská Bystrica Stav: ženatý, manželka Martina Súrodenci: sestra Michaela Rodičia: otec Richard, mama Renáta Deti: synovia Christian (nar. 15. januára 2010) a Lucas (nar. 5. januára 2012), dcéra Melissa (nar. 20. decembra 2016) Výška: 183 cm Hmotnosť: 77 kg Prezývky: Marechiaro, Hamšo Post: ofenzívny stredopoliar Číslo na drese: 17 (v SSC Neapol aj reprezentácii SR) Súčasné pôsobisko: SSC Neapol (Tal.) Predchádzajúce pôsobiská: 2001 Jupie Podlavice, 2002 - 2004 ŠK Slovan Bratislava, 2004 - 2007 Brescia (Tal.), od roku 2007 SSC Neapol (Tal.) Súčasná zmluva: platnosť do 30. júna 2020 Reprezentácia SR: 97 štartov, 21 gólov Tímové úspechy: Majster SR v dorasteneckej kategórii s ŠK Slovan Bratislava v sezónach 2002/2003 a 2003/2004. Opora reprezentácie SR v kvalifikácii o postup na MS 2010 do Juhoafrickej republiky, z ktorej Slováci prvýkrát v histórii postúpili na svetový šampionát. Na majstrovstvách sveta jeden z lídrov tímu, ktorý skončil svoje účinkovanie až v osemfinále. Opora a najlepší strelec (5 gólov) národného tímu v bojoch o účasť na ME 2016 vo Francúzsku, z ktorých mužstvo SR prvýkrát v histórii postúpilo na kontinentálny šampionát. Líder a strelec jedného gólu národného tímu na ME 2016 pri jeho ceste do osemfinále šampionátu. Dvakrát víťaz Talianskeho pohára s SSC Neapol (2011/2012 a 2013/2014), jeden triumf v Talianskom superpohári s SSC Neapol (2014). Individuálne úspechy: Najlepší futbalista Slovenska za roky 2009, 2010, 2013, 2014, 2015 a 2016, štyrikrát druhý v ankete Futbalista roka SR (2007, 2008, 2011, 2012), dvojnásobný víťaz ankety "Cena Petra Dubovského" o najlepšieho mladého futbalistu SR do 21 rokov (2007, 2008). Najlepší mladý hráč Serie A v sezóne 2007/2008 v tradičnom vyhlasovaní talianskych futbalových Oscarov. Člen najlepšej jedenástky Serie A za sezóny 2010/2011 a 2015/2016. Autor 93 ligových gólov v 359 zápasoch za Neapol, vo všetkých súťažiach za SSC bilancia 452/113. Najviac asistencií v Serie A v sezónach 2012/2013 a 2014/2015. Člen ideálnej zostavy Európskej ligy 2014/2015. Doterajšie umiestnenia v ankete o Futbalistu roka SR: 2007 - 2. miesto, 2008 - 2. miesto, 2009 - 1. miesto, 2010 - 1. miesto, 2011 - 2. miesto, 2012 - 2. miesto, 2013 - 1. miesto, 2014 - 1. miesto, 2015 - 1. miesto, 2016 - 1. miesto Obľúbený klub: v detstve FC Barcelona a Manchester United, v súčasnosti SSC Neapol Obľúbené jedlo: bryndzové halušky Obľúbený nápoj: coca-cola Obľúbená hudba: slovenský rap a hip-hop Obľúbený filmový žáner: komédie Obľúbená farba: modrá Veľkosť kopačiek: 45 Vzor: Pavel Nedvěd Viac k témam: futbal, Marek HamšíkZdroj: Webnoviny.sk - Marek Hamšík oslavuje 30. narodeniny, prvé futbalové kroky urobil v klube Jupie Podlavice © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Marek Hamšík oslavuje 30. narodeniny, prvé futbalové kroky urobil v klube Jupie Podlavice

Grécko dostane na pomoc pre utečencov podporu v hodnote viac ako 200 miliónov eur

ATÉNY 27. júla (WebNoviny.sk) - Európska komisia oznámila vo štvrtok novú finančnú pomoc Grécku s cieľom podporiť ho pri zvládaní utečeneckej krízy. Balíček pomoci vo výške takmer 209 miliónov eur zahŕňa 151 miliónov na program ubytovania pre utečenecké rodiny. Jeho cieľom je zabezpečiť im bývanie v gréckych mestách a poskytnúť im peniaze, aby mohli opustiť utečenecké tábory, uviedli európski predstavitelia počas návštevy Atén. Odporúčame:Európa môže čeliť zvýšenému prílevu migrantov z Líbye Podľa komisie nový balíček viac než zdvojnásobuje pomoc Grécku na boj s utečeneckou krízou a vyšplhal sa celkovo na 401 miliónov eur. Projekt ubytovania rodín realizujú v spolupráci s Úradom vysokého komisára OSN pre utečencov a zabezpečí 22-tisíc ubytovacích miest s cieľom zvýšiť počet utečencov v podnájmoch na 30-tisíc. Zo zvyšných 57,6 milióna eur im budú hradiť dopravu, jedlo či lieky. Viac k témam: Európska komisia (EK), grécko, migrantiZdroj: Webnoviny.sk - Grécko dostane na pomoc pre utečencov podporu v hodnote viac ako 200 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Grécko dostane na pomoc pre utečencov podporu v hodnote viac ako 200 miliónov eur

Samsung vykázal rekordný zisk, zrejme prvýkrát prekoná Apple

SOUL 27. júla (WebNoviny.sk) - Juhokórejský výrobca elektroniky Samsung za apríl až jún vykázal rekordný zisk. Boom v odvetví pamäťových čipov prispel k tomu, že čistý zisk firmy v druhom kvartáli medziročne stúpol o 85 percent na sumu 10,8 bil. juhokórejských wonov (KRW), čiže 9,7 mld. USD, z úrovne 5,8 bil. KRW. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila spoločnosť FactSet, prognózovali, že čistý zisk Samsungu bude 10,1 bil. KRW. Predpokladá sa, že Samsung svojím ziskom za druhý kvartál prvýkrát prekonal americkú firmu Apple. Analytici oslovení v prieskume spoločnosti FactSet totiž prognózujú, že Apple za apríl až jún vykáže zisk 8,2 mld. USD. Apple svoje výsledky zverejní na budúci týždeň v utorok. Prevádzkový zisk Samsungu za apríl až jún medziročne posilnil o 73 percent na 14,1 bil. KRW a tržby sa zvýšili o 20 percent na 61 bil. KRW. Takmer 60 percent kvartálneho zisku Samsungu vygenerovala jeho divízia polovodičov, ktorá vykázala rekordný prevádzkový zisk 8 bil. KRW pri tržbách 17,6 bil. KRW. Aj v iných oblastiach podnikania firma dosiahla slušný rast zisku. Napríklad divízia mobilných telefónov vykázala prevádzkový zisk 4,1 bil. KRW. (1 EUR = 1 303,91 KRW) (1 EUR = 1,1644 USD) Viac k témam: SamsungZdroj: Webnoviny.sk - Samsung vykázal rekordný zisk, zrejme prvýkrát prekoná Apple © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Samsung vykázal rekordný zisk, zrejme prvýkrát prekoná Apple

Migrantov z prívesu pred supermarketom zadržali ako svedkov, šoférovi hrozí trest smrti

SAN ANTONIO 27. júla (WebNoviny.sk) - Americké úrady zadržali trinásť migrantov, ktorých v nedeľu našli v prívese pred obchodom Wallmart v San Antoniu s ďalšími 26 dehydrovanými ľuďmi na pokraji smrti a ôsmimi mŕtvymi osobami. Všetci trinásti sú potenciálnymi svedkami, ktorí by mohli počas procesu v tomto prípade vypovedať, píše agentúra AP. Ako uviedol hovorca kancelárie prokurátora v San Antoniu, migranti sú pod federálnym dozorom. Odporúčame:Video: V prívese pred supermarketom objavili osem mŕtvol a desiatky živých ľudí Šoféra obvinili z prevádzačstva Na súde ich bude reprezentovať Michael McCrum, podľa ktorého by všetci mali podať svoje svedectvo v auguste. Niektorých z nich úrady možno prepustia ešte pred súdnym procesom. Právnik predpokladá, že ich budú držať v niektorom zo záchytných zariadení pre migrantov v oblasti San Antonia a dúfa, že s nimi nebudú "zaobchádzať ako s žetónmi v politickej hre, ale ako s ľuďmi,". Šofér nákladného auta, ku ktorému príves patril, sa pred súd postaví už v pondelok a podľa texaských zákonov by mohol dostať aj trest smrti. Jamesa Matthewa Bradleyho Jr. vyšetrovatelia obvinili z prevádzačstva "za účelom získania komerčnej výhody či súkromného finančného zisku". Desať utečencov zahynulo Tragédiu v texaskom San Antoniu neprežilo dovedna desať ľudí. Okrem ôsmich v prívese zomreli aj dve z pôvodne dvadsiatich hospitalizovaných osôb. Na podozrivý príves upozornil políciu pracovník predajne Walmart, na ktorej parkovisku bolo prevádzačovo nákladné auto odstavené. Zamestnanec Walmartu začal tušiť, že niečo nie je v poriadku, keď z prívesu v noci zo soboty na nedeľu zrazu vystúpil muž a požiadal ho o vodu. Polícia si spätne pozrela aj záznamy priemyselných kamier a zistila, že počas noci na parkovisko prišlo a vzápätí odišlo viacero vozidiel, do ktorých naložili ľudí z prívesu a odviezli ich nevedno kam. Podľa doterajších zistení v nákladnom priestore počas celej cesty nefungovala klimatizácia. Guatemalské aj mexické úrady potvrdili, že sa medzi ľuďmi v prívese nachádzali aj ich občania. Podľa vyšetrovateľov sa v prívese mohlo pôvodne viezť až sto ľudí. Viac k témam: migranti, USAZdroj: Webnoviny.sk - Migrantov z prívesu pred supermarketom zadržali ako svedkov, šoférovi hrozí trest smrti © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Migrantov z prívesu pred supermarketom zadržali ako svedkov, šoférovi hrozí trest smrti

Aktualizované: Európska legislatíva sa pre dvojakú kvalitu potravín nezmení, Juncker to ale považuje za problém

aktualizované 27. júla 17:11 BRATISLAVA 27. júla (WebNoviny.sk) - Európska legislatíva sa pre dvojakú kvalitu potravín v rámci členských štátov EÚ zatiaľ meniť nebude. Európska komisia však tému považuje za závažný problém a plánuje pre národné orgány vydať usmernenia, ktoré by neférovým obchodným praktikám pomohli v budúcnosti zabrániť. "Nepáči sa mi, aby sme mali dve kategórie občanov," vyhlásil predseda EK Jean Claude-Juncker po rokovaní so slovenským premiérom Robertom Ficom v Bruseli. Pracujú na metodike porovnávania potravín "Vítam, že komisia je pripravená v septembri vydať špeciálne usmernenie, pokiaľ ide existujúcu európsku legislatívu, kde sa viac sústredíme na tie možnosti, ktorá Európska komisia má, najmä pokiaľ ide o kvalitu, bezpečnosť potravín, rovnaké označovanie. Táto prax, ktorú principiálne odmietame, musí skončiť," vyhlásil na tlačovom brífingu Fico. Slovenský premiér sa zároveň ponúkol, že v spolupráci s eurokomisárkou pre spravodlivosť, ochranu spotrebiteľov a rodovú rovnosť Věrou Jourovou pripravia na jeseň summit, kde budú o možných opatreniach v súvislosti s dvojakou kvalitou potravín rokovať s výrobcami, spotrebiteľskými zväzmi aj firmami. Odporúčame:Fico bude v Bruseli rokovať o dvojakej kvalite výrobkov, stretne sa s Junckerom Podľa podpredsedu EK Maroša Šefčoviča Brusel už pracuje na príprave podrobnejších usmernení, ktoré by zabránili výrobcom zavádzať spotrebiteľov. Aktuálne pracujú aj s eurokomisárkou Jourovou na metodike porovnania výrobkov, aby mali čo najviac informácií. Zmena by trvala niekoľko rokov Juncker tiež uviedol, že zmena aktuálne platnej legislatívy pre dvojakú kvalitu potravín by mohla trvať niekoľko rokov, zatiaľ čo vydané odporúčania môžu postupnými krokmi zlepšovať práva spotrebiteľov v únii. Zmene legislatívy sa však nebráni. Odporúčame:Fico zbytočne vytvára z problému dvojakej kvality výrobkov celoeurópsku tému, tvrdí SaS Premiér Fico dodal, že pokiaľ ani po vydaných usmerneniach sa situácia v členských krajinách nezlepší a občania Slovenska budú nakupovať aj naďalej výrobky s iným zložením ako napríklad v Rakúsku, je pripravený zaviesť takzvané pozitívne diskriminačné opatrenia pri dovoze potravín z ostatných členských štátov únie. "Pre mňa je najpodstatnejšie konštatovanie, že Európska komisia plne rešpektuje, že tento problém tu existuje a osobne sa zaviazal (Jean Claude-Juncker - pozn. red.), že bude tejto téme venovať veľkú pozornosť," vyhlásil Fico. "Mne to je jedno, či je to nová legislatíva či zmena legislatívy, odporúčania alebo smernice, ale otázku musíme posunúť dopredu," uzavrel. Rozdiely neznamenajú nižšiu kvalitu Slovenské združenie pre značkové výrobky (SZZV) vníma pozitívne ideu organizovania európskeho summitu na tému výrobkov rovnakej značky, o ktorej vo štvrtok hovoril premiér. Obzvlášť za predpokladu, ak sa o téme kvality a rôzneho zloženia výrobkov bude diskutovať odborne, bez emócií a za účasti všetkých zainteresovaných, vrátane zástupcov výrobcov. "Značkoví výrobcovia pôsobiaci na viacerých trhoch pracujú vždy na tom, aby pri uvádzaní svojich výrobkov vyhoveli národným reguláciám a priniesli tovary, ktorými oslovia spotrebiteľov. Preto pripomíname, že rozdiely v zložení produktu automaticky neznamenajú nižšiu kvalitu alebo bezpečnosť spotrebiteľov," upozornil výkonný riaditeľ SZZV Ľubomír Tuchscher. Združenie opakovane oslovilo ministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú so žiadosťou o odbornú diskusiu o tejto téme, ako aj o to, aby bolo umožnené výrobcom predložiť kvalifikované vysvetlenie k zisteniam prípadných rozdielov v zložení výrobkov na rôznych trhoch pred ich oznámením. "Výrobcovia by mali mať možnosť vyjadriť sa k zisteniam aj na pripravovanej internetovej stránke o dvojitej kvalite, ktorú plánuje vytvoriť odborná skupina zástupcov štátov V4. Máme za to, že takýmto spôsobom sa môže predísť prípadným nedorozumeniam," uzavrel výkonný riaditeľ SZZV. Viac k témam: dvojaká kvalita potravín, Európska komisia (EK), Jean-Claude Juncker, Robert FicoZdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Európska legislatíva sa pre dvojakú kvalitu potravín nezmení, Juncker to ale považuje za problém © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Aktualizované: Európska legislatíva sa pre dvojakú kvalitu potravín nezmení, Juncker to ale považuje za problém

Zatknutý Villar rezignoval na post viceprezidenta FIFA i UEFA

NYON 27. júla (WebNoviny.sk) - Španielsky futbalový funkcionár Ángel María Villar Llona, ktorý je vo väzbe pre podozrenie z korupcie, rezignoval na post viceprezidenta Európskej futbalovej únie (UEFA). Uvádza sa to v stanovisku UEFA, v ktorom sa píše, že Villar listom ponúkol v stredu svoju rezignáciu na pozíciu viceprezidenta a člena výkonného výboru Európskej futbalovej únie s okamžitou platnosťou. Čeferin poďakoval Villarovi za roky práce Prezident UEFA Aleksander Čeferin rezignáciu Villara akceptoval a poďakoval sa mu za roky práce v službách európskeho futbalu. Následne Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) oznámila, že Villar odstúpil aj z funkcie viceprezidenta FIFA. Z medzinárodnej funkcionárskej scény vo futbale sa porúčal po troch desaťročiach. Villara zatkli 18. júla 2017 pri razii v sídle futbalovej federácie pre podozrenie z falšovania dokumentov, korupcie medzi jednotlivcami a zo sprenevery spolu s jeho synom Gorkom, Juanom Padronom - viceprezidentom RFEF pre ekonomiku, ktorý je zároveň aj prezident futbalovej federácie Tenerife a jej sekretárom Ramon Hernández. Hernández sa môže dostať na slobodu Národný súd zamietol možnosť kaucie pre prvú spomenutú trojicu. Štvrtý obvinený Ramon Hernández sa môže dostať na slobodu po zložení záruky vo výške 100-tisíc eur. Villar starší čelí obvineniam z manipulácie zápasov v Španielsku, z čoho mal profitovať jeho syn. Ten pracoval ako právnik pre CONMEBOL (Juhoamerická futbalová konfederácia), pričom spolupracoval s tromi prezidentmi zapletenými v korupčných kauzách. Viac k témam: Ángel María Villar Llona, FIFA, futbal, UEFA Európska futbalová úniaZdroj: Webnoviny.sk - Zatknutý Villar rezignoval na post viceprezidenta FIFA i UEFA © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zatknutý Villar rezignoval na post viceprezidenta FIFA i UEFA

Druhá liga bude bez FC VSS Košice, ukončil svoju činnosť

KOŠICE 27. júla (WebNoviny.sk) - Druhá najvyššia slovenská futbalová súťaž sa v závere týždňa začne bez jej minulosezónneho víťaza, klubu FC VSS Košice. Ako prvý o tom informoval portál profutbal.sk, neskôr túto správu potvrdil aj klub prostredníctvom oficiálneho vyhlásenia na svojom webe. Chýbajú peniaze "Vážení fanúšikovia a členovia klubu FC VSS Košice, s poľutovaním vám musíme oznámiť, že napriek našim snahám a rokovaniam, ktoré prebiehali až do dnešného dňa, sa nám nepodarilo zabezpečiť financovanie na chod novej sezóny, a preto sme museli pristúpiť ku krokom, ktoré sme už uviedli v našom vyhlásení zo dňa 13. 6. 2017. Dnes sme oficiálne oznámili príslušným orgánom SFZ, že k dnešnému dňu, t. j. 27. 7. 2017, ukončujeme svoju športovú činnosť, a to vo všetkých kategóriách. Veľmi nás to mrzí, avšak dúfame, že nás pochopíte, že sme inú možnosť nemali. Chceme sa vám, našim verným fanúšikom a členom klubu, poďakovať za doterajšiu spoluprácu, podporu a pochopenie," uvádza sa vo vyhlásení. Mali začať proti rezerve Podbrezovej Košičania mali vstúpiť do novej druholigovej sezóny v sobotu doma duelom proti rezerve fortunaligovej Podbrezovej. Zástupcovia FC VSS za domáci štadión označili štadión MŠK Žilina, no klub neinformoval o zložení hráčskeho kádra a ani neabsolvoval prípravu na II. ligu. Ako uvádza web Slovenského futbalového zväzu (SFZ), vo štvrtok vo Vyhniach rokuje asociácia klubov II. ligy a zástupcovia SFZ. Hlavnou témou je riešenie počtu účastníkov tejto súťaže a jej fungovanie v sezóne 2017/2018. Pripravuje sa licenčný systém pre 2. ligu Slovenský futbalový zväz zverejnil v stanovisku aj vývoj situácie okolo FC VSS Košice. "SFZ akceptoval prihlášku klubu do 2. ligy po splnení všetkých podmienok súvisiacich pre zaradenie do súťaže. Neexistoval žiaden relevantný zákonný dôvod pre neakceptovanie tejto prihlášky, hoci neoficiálne indície mohli napovedať, že skutočný stav klubu negarantuje, že FC VSS Košice bude schopný zabezpečiť účinkovanie klub v druhej najvyššej slovenskej súťaži počas celej sezóny 2017/2018. SFZ ako zastrešujúci orgán slovenského futbalu nemôže riešiť situáciu iba na základe dohadov alebo neoficiálnych informácií, musí vychádzať z existujúcich skutočností a vyrovnanie dlhov FC VSS Košice voči hráčom i trénerom nebolo v podmienkach zaradenia klubu do súťaže. Aby sa v budúcnosti nezopakovala podobná situácia, príslušné orgány SFZ pripravujú licenčný systém pre 2. ligu, ktorý by zahŕňal aj dlhy klubov voči hráčom a trénerom, a mal by začať platiť od sezóny 2018/2019," uvádza sa na webe SFZ. Viac k témam: FC VSS Košice, futbalZdroj: Webnoviny.sk - Druhá liga bude bez FC VSS Košice, ukončil svoju činnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Druhá liga bude bez FC VSS Košice, ukončil svoju činnosť

Foto: Pomôžte polícii, hľadá páchateľa násilnej lúpeže

BRATISLAVA 27. júla (WebNoviyn.sk) – Levická polícia pátra po zatiaľ neznámom páchateľovi lúpeže, ktorá sa stala v pondelok 24. júla v Tekovských Lužanoch (okr. Levice). Odporúčame:Foto: Polícia vyšetruje lúpež vo vinotéke, hľadá muža z kamerových záznamov Ako agentúru SITA informovala nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková, lupič vtrhol do unimobunky, ktorá slúži ako kancelária predajne stavebnín a napadol 67-ročného muža. Kovovým tĺčikom na mäso ho udieral asi 20-krát do hlavy. Muž utrpel pri útoku zranenia, z ktorých sa bude liečiť približne 10 dní. Lupičovi za tento zločin hrozí väzenie na sedem až 12 rokov. Polícia prosí verejnosť o pomoc pri pátraní po lupičovi vo veku 18 až 25 rokov, vysokom asi 170 centimetrov, štíhlej až strednej postavy. Má krátke hnedé vlasy a svetlú pokožku. Akékoľvek informácie, ktoré by mohli pomôcť pri vypátraní páchateľa, možno oznámiť na bezplatnom čísle polície 158. Viac k témam: krimi, lúpež, polícia pátraZdroj: Webnoviny.sk - Foto: Pomôžte polícii, hľadá páchateľa násilnej lúpeže © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Foto: Pomôžte polícii, hľadá páchateľa násilnej lúpeže

Ultracitlivé detektory prekonajú múry i veľké vzdialenosti

Bratislava, 27. júl 2017 – Osvetlenie interiéru možno odteraz regulovať účinnejšie a ušetriť nielen na energii, no aj na počte zariadení potrebných k automatickému ovládaniu svetiel. Spoločnosť Schneider Electric, rozšírila ponuku pohybových detektorov a detektorov prítomnosti o ultracitlivé výrobky. Detektory pohybu Argus predstavujú špičkové riešenie pre spoľahlivé, účinné a z hľadiska nákladov efektívne ovládanie interiérového osvetlenia. Určené sú pre sklady, kancelárie, obchody i bývanie. Ultracitlivé prístroje využívajú najmodernejšiu infračervenú, ultrazvukovú, vysokofrekvenčnú alebo duálnu technológiu. Vďaka veľkému dosahu, vysokej citlivosti a možnosti prekonať priečky či múry (HF verzia) stačí použiť jeden detektor Argus namiesto niekoľkých obyčajných. Ako to funguje Napríklad ultrazvukové senzory rozoznávajú prítomnosť v miestnosti monitorovaním posunu zvukovej frekvencie, ktorú spôsobujú drobné pohyby – ťukanie do klávesnice alebo zvuky otáčania listov v knihe. Pretože nevyžadujú „priamy výhľad”, sú výborným riešením pre kancelárie s bunkami alebo pre toalety s kabínkami. Infračervená optická technológia senzorom umožňuje zaznamenávať teplo vyžarované osobami alebo pohybujúcimi sa subjektmi, ktoré sa nachádzajú v ich dosahu. Sofistikované duálne senzory vznikli spojením infračervenej a ultrazvukovej technológie a ponúkajú maximálnu efektivitu prakticky vo všetkých aplikáciách. Prístroje Argus, ktoré sú vybavené technológiou vysokofrekvenčnej detekcie sú vhodné pre priestory s vysokým stropom (až desať metrov), ako sú napríklad sklady alebo obchodné centrá. Tvorcovia interiérov ocenia aj to, že ich možno umiestniť na strop i na stenu. Jednoduché ovládanie i viac bezpečia Nová značka medzi detektormi na trhu je vhodná pre LED žiarovky, AC i NN halogénové žiarovky či žiarivky. Osvetlenie možno jednoducho programovať a ovládať IR diaľkovým ovládačom. Ďalšou výhodou je možnosť pripojenia externých tlačidiel pre ovládanie osvetlenia. Detektory Argus majú vysokú citlivosťou a dlhý dosah (podľa typu dokážu zaznamenať pohyb či prítomnosť až na 30 metrov). Dosah zároveň možno nastaviť elektronicky. Súčasťou balenia výrobkov sú upevňovacie kryty do podhľadu, príslušenstvo pre montáž do stropu a tieniace krytky. K výhodám patrí aj zvýšenie bezpečnosti budov. Okrem zabezpečenia primeraného osvetlenia v miestach vzdialených od vypínačov, detektory Argus spoľahlivo upozornia aj na nepozvaných hostí a zasvietia im – či už si to želajú alebo nie. Schneider Electric Schneider Electric ponúka riešenia v oblasti energetického manažmentu vo viac ako 100 krajinách sveta, a to naprieč rôznymi trhovými segmentmi, vrátane energetickej infraštruktúry, priemyslu, stavebníctva, dátových centier a v rezidenčnej sfére. Cieľom spoločnosti je, aby energia bola bezpečná, spoľahlivá, efektívna, produktívna a zelená. Viac informácií na www.schneider-electric.com Viac k témam: automatické oládanie svetiel, energie, Schneider Electric, šetrenie, ultracitlivé výrobkyZdroj: Webnoviny.sk - Ultracitlivé detektory prekonajú múry i veľké vzdialenosti © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Ultracitlivé detektory prekonajú múry i veľké vzdialenosti

AKTUÁLNE SPRAVODAJSTVO

Slovenské univerzity a výskumné pracoviská získajú takmer 67 miliónov eur
Rekonštrukcia priecestia odstaví dopravu na hlavnom ťahu v Prešove
Vedcom sa podarilo upraviť gény z ľudského embrya, môže to odstrániť vrodené choroby
Fínsko oslavuje sté výročie nezávislosti, na návštevu prišiel ruský prezident Putin
Jubilejný 10. ročník Openjazzfestu už tento víkend na Zelenej vode !!!
Syn Patricka Kluiverta už má prvú zmluvu, získal ju ako 9-ročný
BILLA a ÚNSS  skontrolovali zrak 10 380 slovenským deťom

Recept dňa

Plnený biftek so smotanovými zemiakmi

80 dkg pravej hovädzej sviečkovej
15 dkg anglickej slaniny
10 dkg nivy
5 dkg lieskových orieškov
olej
1 kg zemiakov
400 ml kyslej smotany
20 dkg eidamu
2 veľké cibule
½ hlávky cesnaku
vegeta
mleté biele korenie
mleté čierne korenie
soľ

Sviečkovú nakrájajte na vysoké hranoly, ktoré päsťou naklepte. Osoľte a vložte do vysokej vrstvy oleja a nechajte odležať 24 - 48 hod.
Zemiaky olúpte a nakrájajte alebo nastrúhajte na 2 mm plátky. Klaďte ich na vymastený plech a prekladajte plátkami cibule, drveným cesnakom a strúhaným eidamom. Celé zalejte kyslou smotanou a ochuťte vegetou a bielym korením. Pečte ich v rúre asi 90 min. pri 170 °C. Pred dokončení zemiakov vyberte mäso z oleja, osušte ich a v polovici rozkrojte do 4/5. Lieskové oriešky opražte na panvici bez tuku. Potom ich olúpte a nasekajte na stredne veľké kúsky, premiešané s roztlačenou nivou a touto zmesou naplňte bifteky. Starostlivo uzavrite a omotajte nakrájanými plátkami anglickej slaniny. Okoreňte bielym korením. Smažte na oleji a dávajte pozor aby niva nevytiekla. Podávajte preliate brusnicami a s zemiakmi so smotanou nakrájanými na štvorce.

Dobrá rada

Paradajková šťava

Odstráni nepríjemný zápach z plastových nádob aj z chladničky

Stavebník

Podlahy v štýle eko

Pri sledovaní aktuálnych podlahových trendov sa slovíčko „eko“ zjavuje čoraz častejšie. V popredí sa jednoznačne držia prírodné materiály, reprezentované drevom, linoleom, ale aj ďalšími inovovanými produktmi na prírodnej báze. V sortimente drevených podláh je obľúbený jednolamelový formát a prírodný olej.

Rýchla voľba

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Želiezovce-Jur nad Hronom, Hronovce, Kubáňovo, Nýrovce, Pohronský Ruskov, Sazdice, Sikenica, Šarovce, Tekovské Lužany, Zbrojníky
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang